logotyp

Mini-Żłobek - Oddział Żłobka Publicznego nr 7

Do Mini Żłobka przyjmowane są dzieci, które ukończyły 24 miesiące, również dzieci z alergiami pokarmowymi dla których stosuje się diety eliminacyjne.

Dwa razy w tygodniu, dzieci uczestniczą w zajęciach z rytmiki, podczas których uczą się piosenek oraz tańczą w rytm muzyki.
Dzieci bawią się w przestronnych, kolorowych salach.
Odpoczywają w przytulnych sypialniach, jedzą posiłki w specjalnie dla nich
przygotowanych stołówkach.

Kilka razy w roku żłobek odwiedza teatr dla dzieci, bo maluchy to prawdziwi teatromani.
Dzieci wspólnie z wychowawcami organizują różne imprezy okolicznościowe:
Dzień Babci i Dziadka, Dzień Mamy i Taty, Zakończenie Roku Żłobkowego.
W Mikołajki przychodzi Święty Mikołaj, a tuż przed Bożym Narodzeniem, dzieci kolędują wspólnie z rodzicami.

Ruch i zabawa to podstawowe aktywności małego dziecka i baza jego wszechstronnego rozwoju.

Pamiętając o szczególnej roli jaką odgrywa zabawa swobodna i zapewniając również na nią czas, placówka proponuje dzieciom udział w różnych blokach tematycznych.

W ramach zajęć z dziećmi prowadzone są zajęcia z różnych dziedzin m.in. zajęcia edukacyjne, ruchowe, manipulacyjno-konstrukcyjne, umuzykalniające. Personel wykorzystuje w pracy z dziećmi elementy Metody Ruchu Rozwijającego W. Sherborne, elementy ćwiczeń korekcyjnych, gimnastykę buzi i języka, jednocześnie pamiętając o wspomaganiu rozwoju emocjonalno - społecznego.

Kadra pedagogiczna w naszym Żłobku regularnie bierze udział w różnego rodzaju szkoleniach i warsztatach, dzięki czemu podnosi swoje kwalifikacje, tak aby pracować z dziećmi w oparciu o najnowsze metody pracy.

Dodaj komentarz