logotyp

Małe Misie 2 (ul. A.J.Madalińskiego 39)

Do placówki uczęszczają dzieci od ok. 0,7 m-ca życia do 3 lat. Tworzą trzy grupy wiekowe.

Zajęcia dodatkowe, zabawy dydaktyczne i plastyczne przeprowadzane są z podziałem na grupy.  W żłobku atmosfera jest bardzo rodzinna. Tak przyjęty, sprawdzony model funkcjonowania zapewnia doskonałą znajomość wszystkich dzieci i opiekunek, poczucie bezpieczeństwa i komfortu emocjonalnego w dobrze znanym środowisku oraz pozwala na efektywną realizację zajęć.

W żłobku dzieci miło spędzają czas ze swoimi Paniami, uczą się  poprzez zabawę, jedzą pyszne posiłki, odpoczywają i świetnie się bawią w dużym ogrodzie.

Kadra składa się z doświadczonych specjalistów, wykwalifikowanych opiekunek,  które od wielu lat związane są z naszym żłobkiem.

.

W „Małych  Misiach” nauka połączona jest z zabawą i odkrywaniem otaczającego nas świata. Zajęcia oparte są na autorskim planie, który tworzony jest w cyklu miesięcznym i udostępniany Rodzicom.

Zakres wiedzy przekazywanej Dzieciom jest zróżnicowany – mniejsze Dzieci uczą się podczas zabawy, natomiast starszaki stymulowane są w sposób dostosowany do ich wieku. Ciocie prowadzą również zajęcia plastyczne – dla wszystkich Dzieci.

W „Małych Misiach”   prowadzone   są  również zajęcia z „instruktorami” :

Język angielski. Dwa razy w tygodniu przeprowadzane są zajęcia muzyczno-ruchowe w języku angielskim. Zajęcia mają na celu połączenie istotnych elementów ułatwiających przyswajanie języka obcego.

Zajęcia rytmiczne. Śpiew, taniec, ruch, słuchanie i muzykowanie – w ten sposób odwołuje się do muzycznych i twórczych uzdolnień, które drzemią w dziecku. Każde zajęcia  poświęcone są  odrębnemu tematowi, który przewija się przez cały czas trwania spotkania.

Zajęcia z psychologiem. Opieka psychologa od pierwszych miesięcy życia jest bardzo istotna dla Dzieci, umożliwia wczesną interwencję i wyrównanie deficytów rozwojowych.

Zajęcia logopedyczne. Okres żłobkowy to czas, gdy Pociechy uczą się mówić, a następnie doskonalą i wzbogacają słownictwo. Ze żłobkiem współpracują logopedzi, którzy prowadzą zajęcia grupowe dla Dzieci, a w razie potrzeby również indywidualną terapię.

Dużo ruchu dla maluchów. Zajęcia grupowe, które kształtują wrażliwość i percepcje zmysłową. Dzieci naśladują ruchy pojedyncze i sekwencje ruchowe. To odkrywanie możliwości własnego ciała. Ruch to zdrowie.

Dodaj komentarz