Miejski Żłobek Nr 1 „Króla Maciusia”

Został otwarty w styczniu 2014 r. Do budynku przy ul. Żwirki i Wigury 8, w którym mieści się też niepubliczne przedszkole, zostało dobudowane skrzydło, w którym powstały dwie nowe sale żłobkowe dziennego pobytu dzieci od 20 tygodnia do lat 3.  W tych godzinach wykwalifikowana kadra prowadzi zajęcia opiekuńczo – wychowawcze. Sale są bardzo dobrze wyposażone w nowe meble i sprzęty dziecięce oraz ciekawe, wysokiej jakości zabawki dostosowane do wieku dzieci. W przytulnej sypialni nasi podopieczni będą odpoczywać i zbierać siły na dalszą zabawę i naukę. Wszystkie działania podejmowane w Żłobku mają na celu wszechstronny rozwój dziecka, poczucie bezpieczeństwa podopiecznych i miłą zabawę.

czynne poniedziałek - piątek 6.00-17.00

W placówce pracuje wykwalifikowana i przeszkolona kadra, w szeregach której pracują między innymi dwie położne. Żłobek jest podzielony na dwie sale: „Rybki” i „Misie”. Każda z nich jest wyposażona w sprzęt dostosowany do wieku dzieci taki jak m.in. krzesełka do karmienia maluszków, stoliki z małymi krzesełkami, łóżeczka oraz leżaczki. Natomiast nowe, kreatywne zabawki wprowadzają dzieci w świat zabawy i nauki. Łazienki dostosowane do wzrostu dzieci ułatwiają naukę samodzielnego dbania o czystość. Dodatkowe informacje na stronie http://www.zlobekkrolmacius.pl/

Metodologia pracy:

– zajęcia aktywizujące rozwój umysłowy i fizyczny dzieci w tym ćwiczeń kształtujących umiejętności manualne oraz usprawnianie różnych funkcji niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania.

– zajęcia Metodą Ruchu Rozwijającego wg. Weroniki Sherborn

[tab-area4]

Comments are closed.