Powrót mamy do aktywności zawodowej

Jak połączyć pracę zawodową i macierzyństwo?

Jak wygląda sytuacja Polek na rynku pracy? Jakie możliwości ma młoda mama, która chce wrócić do aktywności zawodowej a jednocześnie nadal poświęcać dużo czasu swojemu dziecku? Jak nie wypaść z obiegu podczas urlopu macierzyńskiego? Na te i inne pytania odpowiada Agnieszka Czmyr-Kaczanowska – jedna z założycielek serwisu mamopracuj.pl.

Ewa Krogulska, Tatento.pl: Skąd wziął się pomysł na stworzenie portalu mamopracuj.pl?
Agnieszka Czmyr-Kaczanowska: Portal powstał z potrzeby. Z potrzeby stworzenia miejsca, w którym mama może znaleźć taką pracę, która pozwoli jej cieszyć się byciem mamą i aktywną zawodową kobietą. Wiedziałyśmy, że praca elastyczna, praca w mniejszym wymiarze, własna firma etc. mogą dać mamie to, czego potrzebuje: elastyczność i możliwość dopasowania godzin pracy do rytmu rodziny a nie odwrotnie!
Nie namawiamy i nigdy nie namawiałyśmy mam do pracy. Powiem więcej, zachęcamy mamy do takiego spojrzenia na swoją pracę, aby zobaczyć najpierw spokojną mamę a potem realizującą się zawodowo kobietę. Bywa tak, że praca jest koniecznością. Bywa też tak, że mama po prostu potrzebuje aktywności – także zawodowej, aby czuć się w pełni szczęśliwą i spełnioną. I, aby pogodzić te pragnienia, potrzebna jest mamie praca w pełni elastyczna.
Dlatego na portalu mamy zarówno ogłoszenia o pracę dla mam, specjalnie selekcjonowane według ustalonych kryteriów, ale także teksty, porady i podpowiedzi, jak pogodzić bycie mamą z pracą zawodową.

cały wywiad: https://www.tatento.pl/a/801/jak-polaczyc-prace-zawodowa-i-macierzynstwo

Dodaj komentarz